Seçimlere Kalan Süre :

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOK

İskilip’te Yenilenebilir Enerji

Ana Sayfa » GÜNCEL » İskilip’te Yenilenebilir Enerji

İskilip Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Yabacıoğlu İskilip için yenilenebilir enerji projeleri için Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan rüzgar türbinlerinin bakım sözleşmesi için Çorum’a gelen dünyaca ünlü LEITWIND firmasının Ceo Davide Albani ile İskilip’te yenilenebilir enerji yapılması hususunda görüşme yapıldı.

İskilip Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Yabacıoğlu geleceğin enerjisi olan Rüzgar Enerji Santrallerinden Çorum’un faydalandığı gibi İskilip’in de faydalanması gerektiğine inandığını belirterek “İskilip’i yenilenebilir enerji kaynakları ile buluşturmak için bu alanda dünyaca ünlü firmalardan olan LEITWIND firmasının Ceo Davide Albani ile fikir alışverişinde bulunduk. İskilip’imize bir yenilenebilir enerji santrali kurulması şehrimize çok büyük bir girdi sağlayacaktır. İskilip’e yönelik hayallerimiz çok büyük.” dedi.

TELEFERİK İLÇE TURİZMİNE KATKI SAĞLAR

LEITWIND firmasının Ceo Davide Albani, Türkiye’de Ordu, Ankara, Samsun gibi büyük illerde bulunan teleferikleri biz yaptık. İtalya’da 4250 metre yükseklikte teleferik yaptıklarını ifade etti.

İskilip Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Yabacıoğlu ise İskilip’te yapılacak olan teleferiğin ilçe turizmine çok büyük katkılar sağlayacağına inandığını belirterek “Etüt çalışmalarını başlatmak üzere firma yetkililerini İskilip’imize davet ettik. İnşallah böyle bir güzel projeyi ilçemize kazandırmış oluruz” dedi.